تحقیق برابری یا نابرابری از مزایای اجتماعی

نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان تحقیق برابری یا نابرابری از مزایای اجتماعی آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
تحقیق برابری یا نابرابری از مزایای اجتماعی|41004559|psv|تحقیق علوم اجتماعی,دانلود تحقیق,كار تحقیقی علوم اجتماعی,برابری یا نابرابری,مزایای اجتماعی

لازمه ی تقسیم کار در زندگی اجتماعی وجود حدی از نابرابری در بهره مندی از مزایاست . این به معنای آن است که بدون وجود حدی از نابرابری ، زندگی اجتماعی دچار اختلاف و از هم پاشیدگی و رکود می شود . از سوی دیگر ، به احساس بی عدالتی نسبت به نابرابری و پیامدهای آن که زندگی اجتماعی را دچار اختلال و دگرگونی های شدید می کند ، اشاره کردیم . آثار دو گانه ی نابرابری – تداوم و از هم پاشیدگی زندگی اجتماعی – این سوال را در پی دارد که «نابرابری در مزایا باید در چه حدی باشد تا هم زندگی اجتماعی گرفتار وقفه و رکود نگردد و هم به علت بی عدالتی دچار از هم پاشیدگی نشود؟»
بهره مندی برابر، لازمه بقای زندگی اجتماعی
افراد برای ایفای نقش در نقش های تعریف شده باید از حداقل شرایط زندگی برخوردار باشند . برخوردار از ثروت در حد تامین شرایط اولیه زندگی مانند مسکن ، پوشاک و ... ، برخورداری از احترام به عنوان یک انسان و شهروند ، برخورداری از قدرت به عنوان یک شهروند، حداقل هایی است در بهره مندی از مزایا که برخورداری برابر از آن برای تداوم حیات اجتماعی ضروری است و نابرابری در آن ، نوعی بدعدالتی تلقی می شود؛ زیرا بدون این حداقل ها نمی توان انتظار داشت کارگرانی که از حداقل شرایط زندگی محروم اند، در اداره ی امور کارخانه سهمی ندارند و با آن ها با بی احترامی برخورد می شود، صرف نظر از این که چنین رفتاری با ارزش های مورد قبول اکثر جوامع انسانی تعارض دارد ، برای خود سرمایه دار وصاحب کارخانه هم موجب ضرر و زیان است؛ زیرا چنین کارگرانی توانایی انجام امور محوله و انگیزه ی لازم برای کار و بهبود آن را نخواهند داشت.


مطالب دیگر:
📜ماشین فیزیک هشتم📜ماشین ورودی و خروجی📜ماشین های ورودی – خروجی📜ماضی بعید گذشته کامل📜ماضی بعید گذشته کامل Past Perfect📜مبحث اﺗﻢﻫﺎ ، اﻟﻔﺒﺎيﻣﻮاد📜مبحث انرژی نیاز هر روز ما📜مبحث توازی و تعامد📜مبحث رفتار اتم ها با یکدیگر📜مبحث زمین پویا📜مبحث زمین خانه سنگی ما📜مبحث زمین خانه ی پر آب ما📜مبحث زنگ علوم📜مبحث سرگذشت دفتر من📜مبحث سفر انرژی📜مبحث سفر به اعماق زمین📜مبحث سفره آب روی زمین📜مبحث سلام به من نگاه کن📜مبحث عبارت جبری📜مبحث کارها آسان می شود1📜مبحث گستره جهان اجتماعی📜مبحث ماده تغییر می کند📜مبحث ﻣﻮاد ﭘﯿﺮاﻣﻮن ﻣﺎ📜مبحث نظام اجتماعی📜مبحث نیرو