تحقیق بررسی اختلالات رفتاری در كودكان

نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان تحقیق بررسی اختلالات رفتاری در كودكان آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
تحقیق بررسی اختلالات رفتاری در كودكان|41004558|psv|تحقیق روانشناسی و علوم تربیتی,دانلود تحقیق,كار تحقیقی روانشناسی و علوم تربیتی,اختلالات رفتاری,اختلالات رفتاری كودكان,رفتار كودكان

مقدمه
دانش آموز و كودكی كه دچار مشكل رفتاری است، چه مشخصاتی دارد؟ اساساً مشكل رفتاری چیست و چه گستره ای دارد؟ آیا به محض مشاهده هر مشكل یا اختلالی در دانش آموز، اجازه داریم عنوان مشكل یا اختلال رفتاری بر آن بگذاریم؟
بسیاری از دانش آموزان و كودكان با مشكلات رفتاری خفیفی روبه رو هستند كه عدم شناخت و درمان به موقع آنها از سوی پدران، مادران، معلمان و مربیان، باعث تشدید و گسترش آنها می شود. در این مقاله درصددیم نمایه ای از مشكلات رفتاری متعددی را كه ممكن است كودكان و نوجوانان با آنها مواجه شوند، به صورت فهرست ارائه دهیم. شناخت هر یك از این مشكلات، به مطالعه و كسب اطلاعاتی علمی و دقیق نیاز دارد و درمان هر ناهنجاری رفتاری نیز، به طور یقین و بدون مراجعه به مراكز رفتار درمانی و انجام مشاوره‌های كلینیكی امكانپذیر نیست. هر چند ممكن است كه در بعضی موارد، صرفاً شناخت مشكل، به تغییر رفتار در والدین و مربیان منجر شود و همین تغییر رفتار، باعث كاهش یا از میان رفتن مشكل رفتاری در كودكان و نوجوانان شود.
گستره پراكندگی اختلالات رفتاری كودكان و نوجوانان در هفت گروه طبقه بندی شده اند كه ممكن است، بسته به موقعیت سنی، خانوادگی، اجتماعی، جغرافیایی و موقعیت های دیگر، در كودكان و نوجوانان متفاوت، شدت و ضعف داشته باشند. بار دیگر، یادآوری این نكته ضروری است كه همه اختلالات رفتاری كه در این فهرست آمده اند، از درجه و اهمیت یكسانی برخوردار نیستند و ممكن است هر كودك و نوجوانی، در گذر از دوران كودكی و نوجوانی یكی از این اختلالات را از خود بروز داده باشد. در واقع، وقتی رفتارشناسان می گویند، بیش از ۷۰ درصد كودكان دچار مشكلات رفتاری هستند، منظور آنها اختلالات رفتاری بزرگ و كوچكی است كه در این فهرست از آنها نام برده شده است.
گفتنی است، توجه به سن كودك و دانش آموزی كه در حال مطالعه روی رفتار او هستیم و مراجعه به افراد متخصص یا كلینیك های مشاوره و روانشناسی در هر مورد خاص و نیز مشاوره و گفت وگوی اولیه با افراد صاحب نظر در مدرسه، همچون: مدیر، معاون، مشاور و مربی الزامی است.


مطالب دیگر:
تحقیق با موضوع TCP/IPتحقیق با موضوع سیگنالینگ تلفن Telephony Signalingتحقیق با موضوع راهنمای نصب گام به گام توزیع Ubuntu 5.10تحقیق با موضوع مقدمه ای بر Windows 2000 Serverتحقیق با موضوع XML چیست و چرا دارای اهمیت فراوان است؟ (بخش اول)تحقیق با موضوع XSD چیست؟تحقیق با موضوع اتوماسیون صنعتی و شبكه های ارتباطیتحقیق با موضوع اجزای سیستم های RFIDتحقیق با موضوع معرفی سیستم جهانی ارتباطات سیارتحقیق با موضوع از ارتباطات سنتی تا ارتباطات جمعیتحقیق با موضوع تولید اسپیکرتحقیق با موضوع استراتژی طراحی شبکه (بخش اول)تحقیق با موضوع Accessتحقیق با موضوع آشنائی با روترتحقیق با موضوع آشنایی با ساختمان CD – ROMتحقیق با موضوع اشنایی با سیستم فایل Ntfs و معرفی ویژگی ها و امكانات به طور كاملتحقیق با موضوع آشنائی با گیت های منطقیتحقیق با موضوع آشنایی با محیط فلشتحقیق مناسبات ایران و تركیه و شیروان و داغستان در اواخر سده شانزدهم میلادیپاورپوینت آزمایش تعیین کندروانی قیر در 23 اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل همراه با شکلتحقیق در مورد از انقراض حكومت ساسانی تا پایان قرن سوم هجری (ادبیات پهلوی در سه قرن اول هجری)تحقیق در مورد اسطوره ها 25 صپاورپوینت فرآیند مدیریت جامع بیمارانتحقیق در مورد موزه 41 صپاورپوینت قدرت، سیاست و تحول سازمان