تحقیق بررسی تطبیقی قوانین و مقررات ناظر بر فرآیند كاریابی و مشاوره شغلی

نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان تحقیق بررسی تطبیقی قوانین و مقررات ناظر بر فرآیند كاریابی و مشاوره شغلی آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
تحقیق بررسی تطبیقی قوانین و مقررات ناظر بر فرآیند كاریابی و مشاوره شغلی|41004556|psv|تحقیق علوم اجتماعی,دانلود تحقیق,كار تحقیقی علوم اجتماعی,تحقیق بررسی تطبیقی قوانین و مقررات ناظر بر فرآیند كاریابی و مشاوره شغلی,بررسی تطبیقی قوانین و مقررات,فرآیند كاریابی و مشاوره شغلی,مشاوره شغلی,فرآیند كاریابی

چكیده:
از جمله وظایف و تعهدات حكومت، اهتمام به اشتغال و رفع موانع آن در كشور می‌باشد، بر این اساس دولتها موظف به ایجاد مراكز خدمات اشتغال (PES) و اعمال فرآیند كاریابی شده‌اند. راهنمائی و مشاوره شغلی برای جویندگان كار، كارآفرینان و كارفرمایان (بعنوان مشتریان اصلی مراكز خدمات اشتغال) ابزار اصلی فرآیند كاریابی می‌باشد و می‌بایستی با رعایت اصول و فنون حرفه‌ای توسط كارشناسان علاقمند و مجرب اجرا گردد.
با نگرش سیستمی به فرآیند كاریابی (راهنمائی و مشاوره شغلی) توجه به زیر ساختارها و عوامل موثر بر آن اجتناب‌ناپذیر می باشد، از جمله این عوامل، نقش قوانین و مقررات ناظر بر كاریابی و مشاوره شغلی است.
در این مقاله تلاش شده است تا با بررسی مجموعه قوانین و مقررات موضوعه كشور و نیز مقاوله‌ نامه‌ها و توصیه‌نامه‌های سازمان بین المللی كار (ILO ) بعنوان مجموعه تجارب جهانی، ابعاد مختلف راهنمائی و مشاوره شغلی تبیین گردد.
سرانجام با توجه به مجموعه قوانین و مقررات موجود و ارزیابی آثار آنها برفرآیند كاریابی، پیشنهادهائی ارائه می‌شود.
امید آنكه با تكمیل مجموعه مقررات مورد نیاز و اجرای صحیح آنها و نیز الحاق به مقاوله‌ نامه‌های مرتبط، شرایط استقرار موثر راهنمائی و مشاوره شغلی در كشورمان مهیا گردد.
كلید واژه‌ها:
1 راهنمائی و مشاوره شغلی، 2 كاریابی و خدمات اشتغال، 3 قانون اساسی، 4 قانون كار، 5 قانون برنامه،6 مقاوله‌‌ نامه‌ها و توصیه‌نامه‌های ILO.


مطالب دیگر:
📖پاورپوینت عوامل زیان آور شیمیایی محیط کار📖پاورپوینت غیبت کردن📖طرح کارت ویزیت لایه باز برای وکیل دادگستری psd📖پاورپوینت طلاق روانی و نابسامانی نظام خانواده📖پاورپوینت عزت نفس سازمانی کارکنان📖پاورپوینت علائم و راه‌های تولید گاز CO📖پاورپوینت علائم نشانه گذاری در زبان فارسی📖پاورپوینت علل وجود جرم و جنایت📖پاورپوینت عملگرهای اجتماع و اشتراک و متمّم📖پاورپوینت عناصر تشکیل دهنده بتن📖پاورپوینت فرآیند سيستم‌هاي تصميم‌يار📖پاورپوینت فرآیند کشش سیم و لوله📖پاورپوینت فرآیند کنترل پروژه📖پاورپوینت فرآیند ماشین وایرکات📖پاورپوینت فرآیند مدیریت پروژه و استاندارد📖پاورپوینت فرآیند معماری سازمان📖رشد اجتماعی📖مبانی نظری رشد اخلاقی📖مشکلات رفتاری📖مبانی نظری ذهن آگاهی 📖مبانی نظری هیجان خواهی 📖پاورپوینت سرویس ها و آشپزخانه📖عنوان پژوهش: زندگی‌نامه و آثار خوارزمی📖پاورپوینت فرآیند هوشمندی رقابتی📖پاورپوینت فرآیند یادگیری سازمانی